Przetarg rozstrzygnięty. Dwa miliony na centrum wspinaczkowe

Magistrat poinformował w piątek o podpisaniu umowy z firmą, która wykona ściankę wspinaczkową. Realizacja tej inwestycji będzie kosztowała miasto blisko dwa miliony zł.

Konstrukcja ścianki wspinaczkowej ma doczekać się finalizacji jak informuje Urząd Miasta Tarnobrzega. Przypomina, że jest to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego w 2016 roku.

– Ściankę możemy finalizować dzięki bezzwrotnej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z otrzymanych ponad  7 milionów złotych blisko 2 miliony zarezerwowaliśmy właśnie na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Dowiadujemy się, że w drugim etapie wykonane zostaną prace budowlane: wewnątrz obiektu, wykończenie na zewnątrz, wykonanie podłóg oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego, montaż elementów wspinaczkowych.

Zakończenie prac związanych z wybudowaniem 18-metrowej ścianki planowane jest na połowę czerwca 2021 roku.

Źródło: Urząd Miasta Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone