Tarnobrzeg. Koronawirus w klasztorze Ojców Dominikanów

Koronawirus w kościele Dominikanów w Tarnobrzegu

Badania kliniczne potwierdziły infekcję wirusem SARS – CoV 2 u braci z tarnobrzeskiego klasztoru. Z tego powodu nasza wspólnota została objęta kwarantanną. Będzie ona obowiązywać do soboty, 5 grudnia włącznie. Nie możemy się z Wami spotykać w fizyczny sposób – czytamy w komunikacie.

Msze święte w kościele (w ograniczonym zakresie) będą odprawiane przez braci – dominikanów z Sandomierza oraz księży z tarnobrzeskich parafii (w piątek i sobotę (27 – 28 XI) Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o 12.00 i 18.00 przez braci dominikanów z Sandomierza i księży z par. św. Barbary w Tarnobrzegu.

Spowiedzi, adoracji i nabożeństw w nie będzie. Nie będzie też żadnych spotkań duszpasterskich. W nagłych przypadkach – potrzebie odwiedzin o osób chorych, organizacji pogrzebu, prosimy o kontakt z duszpasterzami okolicznych parafii – przekazali tarnobrzescy Dominikanie w mediach społecznościowych.

Fot. Dominikanie Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone