Tarnobrzeg. Rusza niebieski telefon zaufania dla dzieci!

Niebieska linia w Tarnobrzegu

535 945 660 – „Niebieski telefon” uruchomiony zostanie 23 listopada. Inicjatywa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu adresowana jest głównie do dzieci, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu uruchamia „Niebieski telefon”. Telefon zaufania jest rekomendowany głównie dzieciom, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole. Placówka jednak zachęca do sięgania pod podany numer także przez dorosłych, rodziców i nauczycieli, będących świadkami stosowania przemocy wobec dzieci. Dyżur przy telefonie, nr 535 945 660, będą pełnić pracownicy tarnobrzeskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we wtorki w godz. 16.00 – 18.00 i w czwartki w godz. 11.00 – 13.00.

               Ostatnie statystyki są zatrważające. W czasie pandemii aż 27 proc. dzieci doświadczyło przemocy w domach. Co dziesiąte dziecko doświadczyło jej ze strony swoich najbliższych. Tyle samo zostało wykorzystanych seksualnie. Instytucje powołane, aby nieść pomoc pokrzywdzonym dzieciom i młodzieży, nie pozostają bierne wobec tych statystyk i zmiennych.

Ogólnopolską kampanię „Zakrywaj usta, ale nie milcz, gdy widzisz przemoc” zainicjowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. „Niebieski telefon” zorganizowany przez poradnię na lokalnym podwórku jest odpowiedzią na ten problem.

W razie dodatkowych pytań, podaję telefon do dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu: Jacek Kulasa, tel. 785-527-551.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
Mar
4 miesięcy temu

Skąd te statystyki z nosa czy z dupy?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone