Dariusz Bożek: “Rowery miejskie nie spełniły oczekiwań mieszkańców”

Jak informuje Radio Leliwa, od przyszłego sezonu nie pojeździmy już Tarnobrzeskim Rowerem Miejskim. Prezydent Tarnobrzega jest zdania, że jednoślady nie spełniły oczekiwań mieszkańców, którzy z roku na rok rzadziej z nich korzystali.

Od maja tego roku do dyspozycji zainteresowanych było 80 pojazdów rozlokowanych w kilkunastu bazach. Jednoślady można było wypożyczać w każdy dzień tygodnia, o dowolnej porze, przy użyciu smartfona, specjalnej aplikacji i dokonaniu opłaty aktywacyjnej.

– Rowery miejskie niestety nie spełniły oczekiwań mieszkańców. Bardzo rzadko korzystali, twierdzili że niekoniecznie jest to ten środek lokomocji, który w mieście w jakiś sposób spełnia ich oczekiwania. Patrząc na statystyki to co roku było coraz gorzej – powiedział Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega (za Radio Leliwa).

Miasto zrezygnowało z przedłużenia umowy z firmą świadczącą usługę. Przez trzy lata obowiązywania umowy, miasto zapłaciło za system Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego 160 tysięcy złotych.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Umowa na Tarnobrzeski Rower Miejski nie została przez miasto przedłużona, pisaliśmy o tym TUTAJ. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone