Sławomir Partyka: – Nikt nie może skazywać kobiet na cierpienie i traumę

fot. Sławomir Partyka

W związku z aktualną sytuacją w kraju (protesty w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce), postanowiliśmy zadać kilka pytań tarnobrzeskiemu radnemu Sławomirowi Partyce, który wziął dziś udział w kolejnym lokalnym Spacerze dla Kobiet.

Był Pan w dziś (26.10.2020) obecny na kolejnym tzw. Spacerze dla Kobiet w Tarnobrzegu, rozumiem, że solidaryzuje się Pan z jego uczestnikami w całej Polsce, którzy w spontaniczny sposób okazują swoje niezadowolenie po ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

Sławomir Partyka: – Strajk Kobiet jest dla mnie walką o Ich prawo do wyboru. Nikt nie może skazywać Kobiet na cierpienie i traumę. Prawo do aborcji śmiertelnie uszkodzonych płodów było wynikiem kompromisu Państwa z Kościołem Katolickim i tak powinno zostać. Jestem pełny podziwu dla determinacji Pań, jestem przekonany, że wygrają tą wojnę z dyktaturą! Role mężczyzn w tych protestach rozumiem jako wsparcie dla Nich. Moje uczestnictwo w demonstracjach zawsze jest pół kroku z tyłu z ciągłą gotowością do pomocy.

Rozumiem, zatem jest Pan zdania że eskalacja protestów różnych grup zawodowych i społecznych zmusi polityków sprawujących aktualnie władzę do “uregulowania” sprawy aborcji, ale czy tylko o to chodzi protestującym?

– Uważam i mam taką nadzieję, że te protesty i protesty innych grup społecznych doprowadzą do przedwczesnych wyborów. Takie wybory będą szansą na dojście do władzy demokratycznej opozycji. Uważam, że tylko takie rządy pozwolą żeby Polska wróciła do rodziny demokratycznych krajów.

Według Pana zmiany mogą doprowadzić do przedwczesnych wyborów, ale abstrahując też od zwolenników partii PO i PiS, jaki to będzie czas dla całego kraju ?

– Będzie to też czas kiedy Polska znowu zasiądzie w gronie liderów w Unii Europejskiej. Już jest najwyższy czas żeby nasze państwo na powrót było praworządne i demokratyczne.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone