Kwarantanna w Tarnobrzegu: 72-latek wyszedł na zakupy

72-latek objęty kwarantanną wyszedł na zakupy. Sześciu innych mężczyzn złamało zakaz zgromadzeń, uczestnicząc w zakrapianych spotkaniach towarzyskich.

Dziś po godz. 8, policjanci otrzymali informację, że 72-letni mężczyzna, który objęty jest kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzili przyległy teren, okazało się, że senior nie zdążył odejść zbyt daleko i po kilkunastu minutach trafił z powrotem do miejsca zamieszkania.
Teraz 72-latka za nieodpowiedzialne zachowanie czeka wysoka grzywna. 

Podczas minionego weekendu na ulice miasta i gmin wyjechały dodatkowe patrole policjantów, pracujących w służbach prewencyjnych i kryminalnych, którzy kontrolowali miejsca grupowania się osób i łamiących zakazy w związku z epidemią. Blisko 50 policjantów kontrolowało tereny zielone nad Wisłą, skwery, park Dzikowski, place zabaw, zwracali również uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone