Siarkowcy staną przed szansą rewanżu za porażkę w Kutnie

             Już w sobotę podopieczni Arkadiusza Papki podejmą we własnej hali drużynę Polfarmexu Kutno. Przyjezdni na pewno nie będą łatwym rywalem do pokonania, pokazuje to przykład pierwszego spotkania obydwu zespołów w tym sezonie – tarnobrzeżanie, po walce ulegli tylko 76:82!

Przed nami kolejne emocje koszykarskie w mieście, do pojedynku staną zespoły mieszczące się w pierwszej ósemce ligowej tabeli. W aktualnym sezonie tarnobrzeska ekipa spisuje się ze zmiennym szczęściem. Ostatnia porażka Siarki z Eneą Astoria Bydgoszcz mogła zszokować nieco fanów basketu w Tarnobrzegu, bowiem rywal z poprzedniej kolejki znajduje się o 2 lokaty niżej w ogólnym rozrachunku. Zatem czy mamy do czynienia ze słabą dyspozycją tarnobrzeżan? Wszyscy jednak chcielibyśmy innego spotkania niż to w Bydgoszczy, zapewne gorący doping i atut własnej hali pomogą drużynie Papki ale czy zagramy obydwie połowy na podobnym poziomie?

Znany wszystkim syndrom trzeciej kwarty dotknie Wiktora Sewioła i innych kolegów z jego drużyny? Przekonać się o tym można w jeden możliwy sposób, jak? Po prostu przychodząc na mecz!

Najlepsi strzelcy w obydwu drużynach

W aktualnym sezonie w ekipie Polfarmexu próżno szukać wyróżniających się w lidze strzelców, za to w samej drużynie przeciwników warto zwrócić uwagę na grę Mateusza Zębskiego ze średnią rzutową 12 punktów w 22 rozegranych pojedynkach.

Nieco wyżej bo na 9 miejscu w klasyfikacji punktowej znajduje się zawodnik Siarki Piotr Niedźwiecki ze średnią zdobyczą 14 punktów na 23 rozegrane spotkania.

Gorąco zapraszamy do udziału w sobotnim widowisku, komunikując że nie będzie to łatwe spotkanie dla podopiecznych Papki.

 

 

Źródło: MOSiR Tarnobrzeg

 

Szczegółowe statystyki znajdziesz tutaj:  http://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/1/tabela.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: