Strażacka eskorta do i z punktu z szczepień

Fot. UM Tarnobrzeg

Strażacy ochotnicy z Tarnobrzega realizują działania w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Prezydent informuje, że pomogli już 40 osobom dotrzeć do i z punktu szczepień.

– Druhowie wszystkich jednostek OSP z terenu Tarnobrzega zrealizowali do tej pory na terenie miasta 40 transportów seniorów i osób niepełnosprawnych do punktów szczepień. Wszystko odbywa się z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Druhowie zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej pozyskane za pośrednictwem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Każda z jednostek pozyskała po dwa pakiety w których skład weszły: rękawiczki nitrylowe, maseczki jednorazowe, maseczki FFP2/FFP3, gogle, przyłbice, środki dezynfekujące ręce, środki do dezynfekcji powierzchni pojazdów pożarniczych, kombinezony jednorazowe i termometry bezdotykowe. – Dzięki pozyskaniu środków ochronnych zminimalizowano możliwość zakażenia strażaków, także osoby korzystające z transportu są bezpieczniejsze – podkreśla Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu.

FOTO&INFO: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone