Podkarpacka lipa może zostać Europejskim Drzewem Roku 2021!

Polska lipa św. Jana Nepomucena ma szansę zostać Drzewem Europy 2021. I każdy z nas może się do tego przyczynić. Wystarczy w lutym oddać głos, udostępnić informację i namówić innych do głosowania.

Lipa na którą warto zagłosować liczy od 150 do 170 lat. Rośnie w Dulczy Wielkiej, w gminie Radomyśl Wielki na Podkarpaciu. Drzewo usytuowane jest na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Szerokość konarów wynosi aż 25 metrów. Lipa stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury.

– Zachęcam wszystkich tarnobrzeżan do głosowania na lipę drobnolistną z Dulczy Wielkiej. Dzięki Państwa głosom lipa św. Jana Nepomucena może zostać Europejskim Drzewem Roku. Dostrzegajmy piękno podkarpackiej natury, które nas otocza – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Od 1 lutego 2021 r. trwa głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Zapraszamy na stronę: http://www.treeoftheyear.org/

Organizatorem konkursu jest Environmental Partnership Association i Liga Ochrony Przyrody. Patronat honorowy nad konkursem sprawują m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Źródło: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone