Julia Walczyna z Grand Prix

Julia Walczyna ze Studia Piosenki TDK zdobyła w kategorii do 18 lat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, Tańca i Sztuki dla Osób Niepełnosprawnych „Iveria – Diament” w Gruzji.

W festiwalu realizowanym w tym roku po raz piąty, tym razem w formule online, wzięli udział artyści z 7 krajów: Gruzji, Ukrainy, Armenii, Rumunii, Azerbejdżanu, Turcji i Polski. Jest to wydarzenie integracyjne, w którym biorą udział niepełnosprawni oraz pełnosprawni artyści.

Konkurs trwał od lipca i miał kilka etapów, podczas których liczyły się głosy oddawane telefonicznie, liczba wyświetleń piosenek na YouTubie oraz głosy międzynarodowego jury. Tegoroczna edycja miała podtytuł: „Iveria – Diamentowy Festiwal przeciwko Koronie”.

Organizatorzy podkreślają, że została zorganizowana w proteście przeciwko sytuacji epidemicznej, by nie hamować rozwoju artystów, promować ich dokonania i mobilizować do dalszej pracy.

Julka ponownie odniosła sukces na tym festiwalu. W 2018 r. także zdobyła Grand Prix. Wtedy przyjął ją i pobłogosławił patriarcha Gruzji Ilia II, który co roku patronuje festiwalowi. Powiedział wtedy, że w głosie Julii mieszka Bóg.

Więcej na stronie organizatora: https://tiny.pl/7vjnw

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone