Tarnobrzeg. Dariusz Bożek rozpoczyna przyznawanie nagród. Pierwsza żeglarka!

Prezydent Tarnobrzega nagrodził Lilly May Niezabitowską za tegoroczne wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Młoda żeglarka startująca pod banderą tarnobrzeskiego Jacht Klubu „Kotwica”, otrzymuje też od miasta stypendium sportowe.

Dobiegający końca rok 2020 to pasmo sukcesów Lilly May Niezabitowskiej, młodej żeglarki, podopiecznej Stowarzyszenia Jacht Klub „Kotwica” Tarnobrzeg, reprezentantki Polski juniorów w klasie Laser Radial. I to jakich sukcesów! Podczas Mistrzostw Europy U-17 Lilly wywalczyła brązowy medal w klasie Laser 4.7. Z kolei w Mistrzostwach Polski w Gdyni zdominowała rywalizację młodzieżową, zdobywając trzy złote medale w klasie Laser Radial w kategoriach wiekowych U-17, U-19, U-21. Znakomity występ pozwolił szesnastoletniej zawodniczce z Tarnobrzega na zdobycie brązowego medalu wśród seniorek.

Za tegoroczne osiągnięcia sportowe Lilly May Niezabitowska otrzymała od prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Młoda żeglarka otrzymuje również stypendium sportowe.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone