Kiedy i jakie obostrzenia zostaną zniesione przez polski rząd?

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się najpóźniej 23 listopada l fot. Krystian Maj / KPRM

Obecne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązują do niedzieli 29 listopada.

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że do tego czasu rząd nie zamierza wprowadzać żadnych zmian ani obostrzających, ani też luzujących.

Możliwe zniesienie obostrzeń po 29 listopada

Prawdopodobnie po 29 listopada rząd zacznie luzować pierwsze obostrzenia i obowiązujące zasady.

Jeżeli sytuacji epidemiczna się nie zmieni, po 29 listopada możemy liczyć na zniesienie niektórych obostrzeń” – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z TVN24.

Jakie obostrzenia zostaną zniesione? Tego mamy się dowiedzieć w trakcie konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, która odbędzie się najpóźniej w poniedziałek, 23 listopada.

„Zostanie to przekazane przez premiera najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend; dajemy sobie termin poniedziałkowy, żeby przekazać to na tydzień przed tym, jak kończą się aktualne obostrzenia” – powiedział rzecznik rządu.

Z ustaleń polsatnews.pl, w pierwszej kolejności mają zostać ponownie otwarte sklepy meblowe. W następnym terminie rząd ma otworzyć siłownie i restauracje. Na szczegółowe informacje dotyczące etapów znoszenia obostrzeń musimy jeszcze poczekać.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone