Tarnobrzeg. Pijana 35-latka dwukrotnie zatrzymana za kółkiem!

35-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Spowodowała też stłuczkę parkingową, jadąc z nieletnim dzieckiem. Już usłyszała zarzuty popełnionych przestępstw.

W sobotę około godz. 18, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia, do którego doszło na parkingu, przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że 35-letnia mieszkanka Tarnobrzega, kierując osobowym audi, cofając najechała na zaparkowanego citroena, w którym siedziały dwie kobiety. Okazało się, że kierująca audi jest pijana.

 Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2 promile. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ona sama i jej dziecko trafili pod opiekę rodziny. Za spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną, 35-latka została ukarana mandatem. Kobieta została również poinformowana o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia, około godz. 22.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta kierująca osobowym audi może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia miało dojść w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Zamkowej i Chrobaka w Tarnobrzegu. Szybko okazało się, że pojazdem kierowała ta sama kobieta, która brała udział w zdarzeniu na parkingu. Jak tłumaczyła policjantom, zabrała z domu zapasowe kluczyki do pojazdu i pojechała szukać swojej matki. Policjanci ponownie zbadali jej trzeźwość. Badanie wykazało 0,72 promila alkoholu.

Tym razem 35-letnia kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu 

Wczoraj policjanci przedstawili 35-latce dwa zarzuty, do których się przyznała. Kierującą osobowym audi, która dwukrotnie naruszyła przepisy kodeksu karnego, wsiadając za kierownicę pojazdu, mimo wypitego wcześniej alkoholu, czekają teraz surowe konsekwencje.

Za popełnione czyny będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej kary pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone