Urząd Miasta Tarnobrzega bez barier, ale z ograniczeniami

Urząd Miasta Tarnobrzega zlikwiduje barierki ochronne

Z dniem 17 listopada 2020 r. dla usprawnienia pracy Urzędu likwiduje się bariery ochronne, wprowadzając ograniczenie swobodnego przemieszczania się Interesantów po budynku.

Osobista wizyta w Urzędzie jest możliwa jedynie w budynku Urzędu przy ul. Mickiewicza 7 w najpilniejszych sprawach, przy czym nadal zaleca się kontakt za pomocą platformy e–PUAP, poczty elektronicznej lub tradycyjnej bądź telefoniczny, a także – w miarę możliwości – dokonywanie płatności przelewem. W mniej pilnych sprawach korespondencję kierowaną do Urzędu Miasta pozostawić można w specjalnych skrzynkach podawczych, znajdujących się w przedsionkach wejść do budynku. Dzień wrzucenia pisma do pojemnika będzie datą jego wpływy.

Wyznaczone zostały strefy dostępne dla Interesantów, które mieszczą się na parterze budynku Urzędu przy ul. Adama Mickiewicza 7 w Tarnobrzegu. Obejmują one:

  1. Biuro Obsługi Interesantów,
  2. Kasę,
  3. Kancelarię Ogólną,
  4. Miejskiego Rzecznika Konsumentów,

Uruchomione jest również drugie wejście do budynku Urzędu, tzw. “Boczne wejście’, zlokalizowane od strony wjazdu na parking, poprzez które Interesanci mogą załatwiać sprawy w:

  1. Urzędzie Stanu Cywilnego,
  2. Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w zakresie spraw ewidencji ludności oraz dowodów osobistych.

Dopuszczalna liczba Interesantów, przebywających w tym samym czasie w udostępnionej strefie nie może być większa niż jedna osoba (ewentualnie: jedna osoba z opiekunem lub tłumaczem języka) na jedno działające  stanowisko obsługi (nie licząc osób realizujących zadania w zakresie obsługi Interesantów).
Wyznaczeni pracownicy Urzędu koordynować będą dostęp Interesantów do stref z właściwymi Pracownikami Urzędu.

Obsługa Interesantów odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, zarówno przez Interesantów jak i Pracowników Urzędu (dezynfekcja rąk lub korzystanie z rękawiczek, zasłanianie ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy – min. 1,5 m).

Interesanci będą obsługiwani bezpośrednio w następujących godzinach:

  • 7.30 – 12.00 oraz 12.30 – 16.30 – we wtorki,
  • 7.30 – 12.00 oraz 12.30 – 15.30 – w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.

 W dni robocze, w godzinach: 12.00 – 12.30 będzie przeprowadzana dezynfekcja, w pomieszczeniach, w których obsługiwani są Interesanci. W tym czasie Interesanci nie będą obsługiwani.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone