Tarnobrzeg. Banksy byłby dumny! Na elewacji wiaduktu powstał mural

Mural na elewacji tarnobrzeskiego wiaduktu

Tarnobrzeski wiadukt na drodze wojewódzkiej nr 871, służący od 2012 roku zyskał nową odsłonę. Prezydent miasta Dariusz Bożek skomentował mural, jaki pojawił się na miejskiej elewacji.

Widzieliście już jak odmienił się nasz wiadukt? Niecenzuralne hasła zastąpiły obrazy, m.in. tak charakterystyczne dla Tarnobrzega jak Bartosz Głowacki, kierujące nad jezioro palmy, górnik w galowym mundurze z pióropuszem na czapce, czy piłkarz w żółtej, siarkowej koszulce. Brawo młodzi To była ich inicjatywa – podkreśla prezydent Tarnobrzega.

My udostępniliśmy tylko kawałek ściany, by mogli się artystycznie realizować. Mieszkańcom sąsiednich domów pomysł i realizacja bardzo się podoba. Nareszcie ich otoczenie nabrało kolorów! Może kolejna ściana? – komentuje Dariusz Bożek w swoich mediach społecznościowych.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone