LIVE: REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020

Fundacja Szansa dla Niewidomych – oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Challenge Europe serdecznie zaprasza do udziału 16 listopada 2020 roku w regionalnej konferencji on-line „JESTEŚMY RAZEM” w województwie podkarpackim w ramach „REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020.

Światowe Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00 na profilu Facebook Fundacji Szansa dla Niewidomych pod adresem:  www.facebook.com/Szansa oraz na kanale YouTube Fundacji Szansa dla Niewidomych. 

Głównym zamysłem konferencji jest uświadomienie społeczeństwu trudności, które napotykają osoby niepełnosprawne  na co dzień oraz zaprezentowanie rozwiązań, dzięki którym osoby z dysfunkcją wzroku mogą być samodzielne. Całe wydarzenie będzie również wspaniałą okazją, by aktywizować osoby z niepełnosprawnością wzroku na różnych płaszczyznach życia – zawodowej, edukacyjnej, kulturalnej, turystycznej i sportowo- rekreacyjnej. Ponadto nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2020.

Celem konkursu organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się m.in. w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację Środowiska osób z dysfunkcją wzroku. 

Wierzymy, że wspólnie uda nam się promować idee świata otwartego dla niepełnosprawnych – mówią organizatorzy.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone