Tarnobrzeg. Obchody Narodowego Święta Niepodległości za nami 2020 za nami! [FOTO]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tarnobrzegu 2020 [FOTO]

Narodowe Święto Niepodległości. 102. rocznica inna niż wszystkie. Tarnobrzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości miały symboliczną odsłonę. Podobnie jak w całym kraju, z uwagi na pandemię, uroczystości ograniczono do minimum.

Tuz przed południem 11 listopada przedstawiciele władz miasta – prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wraz z przewodniczącym Rady Miasta Bogusławem Potańskim i wiceprzewodniczącą Rady Bożeną Kapuściak, złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kwiaty złożyli też reprezentanci radnych miejskich, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Okolicznościowe wystąpienie do mieszkańców miasta prezydent przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak zaznaczył, rok 1918, czas zrywu niepodległościowego, to czas wspólnoty, gdyż budowania Polski podjęli się wszyscy, bez względu na wyznanie, płeć, czy poglądy polityczne. – Kiedy byliśmy razem, tworzyliśmy rzeczy wielkie, kiedy towarzyszyła nam nienawiść, straciliśmy naszą niepodległość – zwrócił się do mieszkańców miasta prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek na swoim fanpage’u.

Wcześniej, w ten sam sposób informując o innych niż dotychczas, gdyż podporządkowanych rygorom sanitarnym, uroczystościach, prezydent zachęcił do świętowania. Mimo wszystko. Chociażby poprzez wywieszenia flag państwowych. – Chociaż w ten sposób okażmy, że jesteśmy wspólnotą i mimo zalecanych fizycznych dystansów nie rezygnujmy z wspólnego świętowania, nawet jeśli tylko tak symbolicznego – przekazał prezydent Bożek życząc mieszkańcom przede wszystkim zdrowia. – Dbajcie o siebie i bądźcie odpowiedzialni. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu – zaznaczył.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości także zwyczajowa Msza św. w intencji ojczyzny oraz mieszkańców miasta odprawiona w dominikańskim przyklasztornym sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej, którą koncelebrował o. Karol Wielgosz, przeor klasztoru, szerszemu gronu wiernych dostępna była tylko za pośrednictwem transmisji telewizji kablowej oraz na fanpage’u tarnobrzeskiego klasztoru.

Jak jednak podkreślił w swoim internetowym wpisie prezydent Bożek, wszyscy powinniśmy mieć na uwadze, że to, co odbiera nam możliwość wspólnego cieszenia się z Niepodległości, przeminie i znowu będziemy mogli spotykać się i radośnie razem świętować. – Tego Państwu i sobie życzę dziś najbardziej. Niech nic nas nie złamie. Jak pokazuje historia, z każdego zawirowania wychodziliśmy silniejsi, bogatsi w doświadczenie. Dziś dostajemy lekcję pokory, lekcję wzajemnej odpowiedzialności. Wierze, że odrobimy ją celująco – napisał prezydent do tarnobrzeżan.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 w Tarnobrzegu – 102. rocznica [FOTO]

Foto&info: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone