Tarnobrzeg. Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 [PLAN]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tarnobrzegu 2020

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tarnobrzegu 2020 odbędą się w formule zdalnej dla uczestników. – Włączmy się w świętowanie wywieszając flagi – apeluje Dariusz Bożek, prezydent miasta.

– Nietrudno się domyślić, że w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości musiały zostać ograniczone do symbolicznych zaledwie gestów. W imieniu naszej tarnobrzeskiej społeczności, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Tarnobrzega, przewodniczącym Bogusławem Potańskim oraz wiceprzewodniczącą Bożeną Kapuściak, tuż przed południem 11 listopada złożymy kwiaty pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego – zapowiada prezydent Tarnobrzega.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 – Tarnobrzeg

Punktualnie o godz. 12.00 w kościele ojców dominikanów odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i życie, ale mając na uwadze także wprowadzone restrykcje, w tym mówiące o ograniczeniu liczebnym uczestników zgromadzeń, uczestników nabożeństw, nie zapraszam do osobistego uczestnictwa w powyższych. Zapraszam do włączenia się w nabożeństwo za pośrednictwem telewizji kablowej lub internetu: https://www.facebook.com/Dominikanie.Tarnobrzeg

– Zachęcam też Państwa do wywieszenia flag państwowych. Chociażby w ten sposób okażmy, że jesteśmy wspólnotą i mimo zalecanych fizycznych dystansów nie rezygnujmy z wspólnego świętowania, nawet jeśli tylko tak symbolicznego – mówi prezydent Dariusz Bożek.

– Wszystkim Państwu życzę radosnego Święta Niepodległości. Mimo wszystko. A przede wszystkim, zdrowia. Drodzy tarnobrzeżanie, dbajcie o siebie i bądźcie odpowiedzialni. Za siebie, za swoich bliskich. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu – kończy życzenia prezydent miasta Tarnobrzega.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone