Tarnobrzeg. Na spacerze dla kobiet było ok. 200 osób, w tym młodzi mężczyźni

fot. Wydarzenie na FB

W niedzielę miał miejsce Spacer dla Kobiet w naszym mieście. Około 200 uczestników w grupach przeszło z Placu A. Surowieckiego pod kancelarię PiS i budynek Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Kilku uczestników zostało ukaranych mandatem, jak informuje policja.

O godzinie 18. około 200 osób zebrało się na Placu A. Surowieckiego i uczestniczyło w Spacerze dla Kobiet. Wydarzenie miało w przypadku większości uczestników charakter pokojowy. Kobiety i młodzi mężczyźni przeszli pod biuro PiS, a następnie pod budynek Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, gdzie wydarzenie się zakończyło.

Nie obyło się jednak bez mandatów ze względu na to, iż nie wszyscy uczestnicy należycie przestrzegali przepisy.

Policjanci skierowali kilka wniosków do sądu o ukaranie osób za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa. Ukarano także mężczyznę, który używał słów wulgarnych – mówi w rozmowie z naszym portalem Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik tarnobrzeskiej policji.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone