Tarnobrzeg. Ukradł whisky i mrożoną pizzę w markecie, a potem poszedł na posterunek policji

Zdjęcie poglądowe / Pixabay

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Sprawca dwukrotnie dokonał kradzieży w markecie spożywczym.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w jednym z tarnobrzeskich marketów spożywczych. Policjanci, po uzyskaniu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce. Ustalili, że pracownik ochrony, podczas obchodu stoisk zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Młody człowiek przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, a spod kurtki wystawały mu dwie butelki whisky i mrożona pizza. Mężczyzna był w towarzystwie kobiety.

Ochroniarz rozpoznał mężczyznę z porannej kradzieży, podczas, której sprawca zdążył ukraść alkohol i słodycze. Dlatego pracownik ochrony postanowił natychmiast interweniować, uniemożliwiając mu opuszczenie sklepu. W tym momencie złodziei, zaczął zachowywać się bardzo agresywnie w stosunku ochroniarza, szarpał i odpychał go, krzyczał i używał słów wulgarnych. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, rozbijając butelki z alkoholem.

Mężczyzna po kilku godzinach, sam przyszedł do budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W okienku opowiedział dyżurnemu, że poszukuje kobiety, z którą był na zakupach. Funkcjonariusz szybko powiązał fakty kradzieży i zatrzymał mężczyznę.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Już usłyszał zarzuty.

Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone