Tarnobrzeski Budżet Obywatelski 2021. Wygrało oświetlenie uliczne! Co z pozostałymi projektami?

Tarnobrzeski Budżet Obywatelski

Mieszkańcy zdecydowali. W ramach przyszłorocznego Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 realizowany będzie projekt zakładający poprawę oświetlenia ulicznego na każdym osiedlu “Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”.

W niedzielę, 18 października zakończyło się głosowanie na projekty realizowane w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pod głosowanie poddano pięć tzw. projektów dużych, ogólnomiejskich oraz dwadzieścia sześć osiedlowych, tzw. małych.  Cały miniony tydzień, w dni robocze (12-16 października 2020 r.) głosowanie odbywało się w budynku Urzędu Miasta, w niedzielę, 18 października, na głosujących czekały lokale wyborcze zorganizowane na każdym osiedlu.  Wbrew obawom o frekwencję, w związku z narastającą zachorowalnością na COVID-19, ta zaskoczyła. W tym roku zagłosowało zaledwie, mając na uwadze niesprzyjającą sytuację, o 180 osób mniej niż przed rokiem. 

Jak głosowaliśmy? Z wszystkich 3081 głosów oddanych na projekty duże aż 1703 to głosy opowiadające się za projektem “Jeszcze widniej, jeszcze bezpiecznej”. I to ten projekt, decyzją mieszkańców, będzie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Pozostałe projekty odpadły, sprawdźmy jednak, jakim cieszyły się poparciem. Na drugim miejscu wśród projektów ogólnomiejskich uplasował się “Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim” z wynikiem 505 głosów. Kolejne miejsca przypadły projektom: “Budowa chodnika (ul. Matki Kolumby Białeckiej)” – 448 głosów, “Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim” – 400 głosów,  “Budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule” – 25 głosów. 

Spośród dziesięciu wybranych do realizacji tzw. małych projektów, osiedlowych, najwięcej głosów uzyskał projekt z osiedla Zakrzów “Budowa boiska do piłki nożnej na ,,Dębowej Polanie” – 603 głosy, a najmniej “Czyste trawniki i chodniki – toalety dla psów na osiedlu ,,Serbinów” – 280 głosów. Wyniki głosowania świadczą o większej mobilizacji osiedli podmiejskich. Po trzy projekty wywalczyli sobie bowiem mieszkańcy osiedli: Zakrzów, Sobów i Wielowieś. Jeden projekt realizowany będzie na Serbinowie.

Szczegółowe wyniki głosowania w załączeniu.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone