Stadion Narodowy stanie się szpitalem polowym

Jak poinformował w piątek TVN24 na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie tymczasowy szpital polowy. Przy obiekcie mają powstać również chłodnie – czytamy.

W tym tygodniu ma zostać przygotowanych 500 łóżek, ich liczba później może się zwiększyć do nawet 2000. Sprzęt i personel medyczny zlokalizowany będzie w salach na stadionie. Obecnie przygotowywana jest instalacja przeznaczona do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów. Przy stadionie powstaną też chłodnie – przy założeniach, że części chorych nie uda się niestety uratować.

W poniedziałek (dziś) ma się pojawić tzw. ciężki sprzęt i budowa szpitala ma ruszyć na pełnych obrotach. Podobne szpitale mają pojawić się w każdym województwie.

Źródło: TVN 24

Foto: Pixabay

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone