Podczas kontroli ujawniono trzy dzikie wysypiska śmieci w Tarnobrzegu

Tarnobrzescy policjanci wspólnie z strażnikami Państwowej Straży Rybackiej w Tarnobrzegu podsumowali prowadzone działania, których celem jest ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz zapobieganie tworzeniu się dzikich wysypisk.

Kontrole przeprowadzone zostały w rejonie rzeki Wisła, Jeziora Tarnobrzeskiego oraz akwenu wodnego w Nowej Dębie. Na terenach leśnych, patrole kontrolowały, czy nie dochodzi do tworzenia się dzikich wysypisk. W tym roku policjanci ujawnili 8 dzikich wysypisk śmieci. 3 przypadki ujawniono w gminie Nowa Dęba, 2 na terenie gminy Gorzyce i 3 w Tarnobrzegu.

W dwóch przypadkach zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym okazały się przestępstwem – art. 183 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone