Tarnobrzeg. Nie mieli założonych maseczek. Odpowiedzą przed sądem!

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że od soboty każdy ma obowiązek zakrywania ust i twarzy w przestrzeni publicznej. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących restrykcji. W miniony weekend jedenastu mieszkańców Tarnobrzega zlekceważyło obowiązujące przepisy i nie miało założonych maseczek. Teraz wszyscy będą odpowiadać przed sądem.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, od soboty w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Niestety, nie wszyscy respektują wprowadzone obostrzenia.

W niedzielę po godz. 1, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zauważyli grupę osób, która przebywała za budynkiem stacji paliw przy ul. Sikorskiego. Dwóch mężczyzn zignorowało obowiązek dotyczący zasłaniania ust i nosa. Podczas interwencji obaj mężczyźni byli aroganccy i nie stosowali się do poleceń. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, zarówno 20-latek jaki i jego 24-letni kompan odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo 20-latek za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem został ukarany mandatem.

Tego dnia, przed godz. 11, na ul. 1-go Maja w Tarnobrzegu policjanci interweniowali wobec trzech osób, które siedziały na ławce nie stosując się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że  to mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 47, 51 i 55  lat. Policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

W niedzielę po godz. 19 policjanci udali się na ul. Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. W pobliżu sklepu spożywczego przebywała grupa osób bez zasłoniętych ust i nosa. Policjanci wylegitymowali te osoby. Byli nimi trzej mężczyźni w wieku 36, 37, 38 lat i 35-letnia kobieta. W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów i niestosowaniem się do wprowadzonych restrykcji, osoby te będą odpowiadać przed sądem.

W sobotę po godz. 14, policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Sandomierską w Tarnobrzegu. 28-latek wezwał mundurowych, ponieważ nie został wpuszczony na ceremonię zaślubin. Okazało się, że pracownik urzędu odmówił mężczyźnie i jego 26-letniej żonie wejścia na uroczystość, ponieważ oboje nie mieli maseczek. Także podczas interwencji małżeństwo odmówiło ich założenia. Policjanci ustalili, że pozostałe osoby biorące udział w uroczystości stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec małżonków funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

RELACJA OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W OSTATNIM ZDARZENIU (otrzymaliśmy od nich informację zaraz po publikacji tego artykułu):

Jak najbardziej to my wzywaliśmy policję z powodu nie wypuszczenia nas na ceremonię zaślubin, bardzo bliskich nam osób. Nie zostaliśmy wpuszczeni z powodu braku maseczek. Takie postępowanie nie ma żadnych podstaw prawnych, a działania pracowników zamku nie były poparte żadną ustawą, były też niezgodne z konstytucją. Dodam, że gospodarze zamku nie stosowali się do restrykcji i zasłaniali tylko i wyłącznie usta. A gdzie nos ??? Tam wirus się nie dostaje ??? Patrol policji dotarł już po ślubie, rozmowa przebiegała normalnie, i nikt z nich nie wymagał od nas zasłonięcia ust i nosa. A nawet gdyby tak było, to przecież rozmawialiśmy na terenie parku, gdzie zgodnie z wytycznymi maseczek nosić nie trzeba. Kolejną sprawą jest, że to my jako osoby pokrzywdzone, będziemy domagali się ukarania danych osób. Dodam również, ze żaden z funkcjonariuszy nie uprzedził nas, że wobec nas jest skierowany wniosek do sądu.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone