Będą darmowe szczepienia dla mieszkańców Tarnobrzega, ale nie dla wszystkich!

Od czwartku, 1 października ruszają darmowe szczepienia przeciwko grypie. Akcją objęci są mieszkańcy Tarnobrzega powyżej 60. roku życia.

Miasto na akcję przygotowane było od dawna, w budżecie na szczepienia przeciwko grypie zabezpieczone zostało 100 tysięcy zł. Szczepienia ruszają od 1 października, a potrwają do 15 grudnia tego roku, lub do wyczerpania puli szczepionek.

Darmowe szczepienia 60+ Tarnobrzeg

Z darmowych szczepień skorzystać mogą mieszkańcy Tarnobrzega liczący 60 i więcej wiosen. W tym roku, w związku z pandemią COVID-19, znacznie wzrosło zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie, co niestety w całym kraju poskutkowało problemem z dostępnością szczepionek. Te jednak już do naszych przychodni dotarły, chociaż póki co w ograniczonej ilości. Zapraszam więc mieszkańców miasta, którzy objęci są darmowymi szczepieniami do kontaktu ze swoimi lekarzami – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Każdy chętny musi telefonicznie umówić się na konkretny dzień i godzinę na badanie kwalifikujące do szczepienia.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone