Tarnobrzeg. Dzisiaj odbędzie się “Sprzątanie Świata”

Akcja Sprzątanie Świata 2020 - Tarnobrzeg

27. edycja Akcji Sprzątanie Świata już w piątek, 25 września. O swój świat – przedszkolne placyki, ulubione miejsca spacerów i wycieczek zadbają też mieszkańcy Tarnobrzega. Udział w akcji zadeklarowały przedszkola, szkoły i instytucje.

Dbałość o świat zaczyna się od dbałości o najbliższe otoczenie. Dbałość o świat zaczyna się tu, w Tarnobrzegu. Już w najbliższy piątek wyruszymy więc w teren, by posprzątać swoje miasto. Jak co roku Tarnobrzeg włącza się bowiem w ogólnopolską Akcję Sprzątanie Świata – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega.

Na zaproszenie włodarza, do  grona partnerów tegorocznego Sprzątania Świata zgłosiły się tarnobrzeskie placówki oświatowe, ale też instytucje. Udział w akcji zadeklarowało 10 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 8 szkół ponadpodstawowych, Dom Dziennego Pobytu przy ul. Kopernika, Zarząd Okręgu LOK w Tarnobrzegu, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnobrzegu. Miejsca objęte akcją to przedszkolne placyki, las Kamionka, Zwierzyniec, Lasek „Buloński”, tereny nadwiślańskie.

Miasto zapewni sprzątającym rękawice i worki na zebrane śmieci, a także odbierze te już zapełnione. Tak więc, sprzątamy swój świat! Oby tylko dopisała pogoda.

Sprzątanie świata – Polska to największa polska akcja ekologiczna. Koordynuje ją Fundacja Nasza Ziemia.

Źródło: UM Tarnobrzega
fot. Pixabay

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone