Tarnobrzeg. Dwoje mieszkańców straciło 1600 zł podczas zakupów on-line

W środę dwoje mieszkańców Tarnobrzega padło ofiarom oszustw internetowych. Podczas zakupów internetowych stracili łącznie 1600 zł.

  • W pierwszym przypadku mężczyzna, przeglądając jeden z portali internetowych, zwrócił uwagę na ogłoszenie sprzedaży telefonu komórkowego, który był wystawiony za kwotę niższą o 600 zł., niż w sklepie stacjonarnym. Gdy pokrzywdzony zadzwonił do właściciela telefonu, aby dowiedzieć się dlaczego telefon kosztuje tak tanio, dowiedział się, że był to „ nietrafiony prezent”. Okazja skusiła mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna przelał na konto ponad tysiąc złotych, lecz telefonu nie otrzymał.
  • W drugim przypadku pokrzywdzoną jest kobieta, którą również skusiła atrakcyjna oferta i zakupiła telefon komórkowy, po okazyjnej cenie. Mieszkanka Tarnobrzega wpłaciła oszustowi blisko 600 zł. jednak zakupiony towar do niej nie dotarł.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone