Tarnobrzescy strażacy oraz inni oddali krew potrzebującym!

Zbiórka krwi w KM PSP Tarnobrzeg

14 września w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu odbyła się akcja zbiórki krwi, która zgromadziła wiele osób chcących podzielić się z potrzebującymi tym drogocennym darem.

Tymczasowy punkt poboru krwi, który został zorganizowany w świetlicy KM PSP w Tarnobrzegu, wypełnił się nie tylko strażakami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również wieloma osobami cywilnymi. Podczas akcji pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pobrali ponad 17,5 litra krwi, którą oddało 39 osób.

Wysoka liczba uczestników akcji potwierdziła potrzebę dzielenia się tym jedynym w swoim rodzaju darem i pozwala  organizatorom planować kolejną zbiórkę.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Foto: archiwum KM PSP w Tarnobrzegu

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone