Kolejne medale tarnobrzeskich wioseł. Tym razem w Katowicach!

Kolejny sukces tarnobrzeskiego klubu kajakowego w Katowicach

Z 6 medalami wrócili reprezentanci Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg z dorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików połączonych z regatami dzieci.

Swoją wysoką formę potwierdziła nasza “dwójka” młodzików Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek, która w regatach K2 na 2000 m. zdobyła brązowy medal.

Jeszcze lepiej wypadły kajakarki w K1 dzieci na 300 m., gdzie wszystkie trzy miejsca na podium przypadły młodym tarnobrzeżanką. Na najwyższym stanęła Weronika Kukiełka, druga była Aleksandra Śleczko, a na najniższym stopniu podium znalazła się Zuzanna Dul.

Wśród chłopców w rywalizacji K1 dzieci na 300 m. zwyciężył Adam Dzierzkowski. Ostatni z medali wywalczyła osada dziewcząt Weronika Kukiełka – Aleksandra Śleczko w konkurencji K2 dzieci na 300 m. zdobywając srebro.

W rywalizacji młodziczek na 2000 m. Otylia Błażejczak była 8. Natomiast w zmaganiach młodzików również na 2000 m. Antoni Kołodziej zajął 5 miejsce, Aleksy Krystek 6, Kacper Puzio 8, Piotr Stępień 21.
– Dla części naszej ekipy był to debiut w zawodach tej rangi.

Wywalczone 6 medali w Katowicach, gdzie rywalizowało aż 14 klubów należy uznać za spory sukces i dobry prognostyk na przyszłość – podkreśla szkoleniowiec tarnobrzeskiego klubu – Piotr Kwasek.

Fot.&inf.: Kajakarze Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone