Tarnobrzeski Budżet Obywatelski 2021 – czas wydłużony!

Tarnobrzeski Budżet Obywatelski 2021

Do dnia 11 września 2020 r. wydłużony został termin ogłoszenia wyników weryfikacji projektów złożonych w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 42 projekty mieszkańców, w tym sześć „dużych”, dla których wartość szacunkowa zadania przekracza 10 tys. zł, i 36 projektów „małych”, szacowanych przez wnioskodawców na kwotę do 10 tys. zł.

Złożone projekty dotyczą zadań inwestycyjnych, zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega. Większość z nich zrealizowana miałaby zostać na konkretnym osiedlu Tarnobrzega. Jeden projekt obejmuje swym zasięgiem całe miasto, wszystkie tarnobrzeskie osiedla. Dwa projekty zlokalizowane zostały nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a jeden na terenach nad Wisłą.

Poniżej zaprezentowana została lista z lokalizacją proponowanych przez mieszkańców inwestycji, według miejsc, na których miałyby zostać realizowane:

  • Osiedla Serbinów i Wielowieś – po 5 projektów;
  • Osiedle Siarkowiec – 4 projekty;
  • Osiedla Mokrzyszów, Sielec, Stare Miasto, Ocice, Sobów i Zakrzów – po trzy projekty;
  • Osiedle Miechocin – 2 projekty;
  • Teren nad Jeziorem Tarnobrzeskim – 2 projekty;
  • Osiedla Podłęże, Dzików, Piastów, Przywiśle – po 1 projekcie;
  • Teren nad Wisłą  – 1 projekt;
  • Teren obejmujący wszystkie osiedla – 1 projekt.

Budżet obywatelski realizowany jest w Tarnobrzegu od 2014 roku. Obecnie to już VIII edycja tego narzędzia partycypacji mieszkańców w rozwoju miasta. W tej edycji pula środków do wykorzystana wynosi 1.595.381,22 zł (0,55% wydatków budżetu Miasta Tarnobrzega za 2019 rok), z której realizowane będą projekty duże, na które przeznacza się 1.495.381,22 zł i projekty małe, na które przeznacza się 100.000,00 zł.

Źródło: UM Tarnobrzega

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone