Kajakarze z Tarnobrzegu znów na podium!

Kajakarze z Tarnobrzega z brązowymi medalami

Podczas 36. Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie odbywających się w Krakowie znów na podium znaleźli się reprezentanci Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.


Tym razem Antoni KołodziejAleksy Krystek w konkurencji K2 młodzików na dystansie 5000 m. zameldowali się na mecie jako trzecia osada, zdobywając brązowy medal mistrzostw kraju. Wśród juniorek młodszych w K1 na dystansie 10 000 m. Julia Opałka zajęła 8 pozycję.

Wśród młodziczek w K1 na 5000 m. walcząca z rywalkami, ale i chorobą Otylia Błażejczak była również 8. Z kolei Kacper Puzio w gronie młodzików w konkurencji K1 na 5000 m. został sklasyfikowany na 10 miejscu.

Cieszę się z medalu naszej “dwójki”. To był już 10 krążek MP w tym sezonie – nie kryje satysfakcji trener Piotr Kwasek. Nasza grupa młodzików systematycznie czyni postępy. Udanie debiutowali też nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2008-2010 podczas równolegle rozgrywanych ogólnopolskich regat dzieci – dodaje szkoleniowiec.

Najlepiej spisał się Adam Dzierzkowski w K1 na 2000 m. zajmujac 6 miejsce. W tej samej konkurencji Piotr Stępień wywalczył 8 lokatę. Z kolei wśród dziewcząt Aleksandra Śleczko była 8, Weronika Kukiełka 9, a Zuzanna Dul 12.
– Organizacyjnie mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Dodatkowo podczas obecnej 36 edycji krajowego championatu na długim dystansie historia zatoczyła koło, bo to właśnie w Krakowie w 1933 roku odbyły się długodystansowe mistrzostwa po raz pierwszy – dodaje prezes KK Jezioro Tarnobrzeg – Małgorzata Kwasek.

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone