Tarnobrzeg: Oddali hołd ofiarom bombardowania z 2 września 1939 roku

oddali hołd ofiarom bombardowania w Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu uczczono pamięć mieszkańców ul. Sienkiewicza, ofiar bombardowania z 2 września 1939 roku.

Najmłodszy, Zygmuś Farbisz miał 6 lat. Najstarsza, to 61-letnia Anna Madeyska. Jedenaście osób, których nazwiska przypomina pomnik usytuowany przy ul. Sienkiewicza, opatrzony informacją „Pamięci mieszkańców ul. Sienkiewicza ofiar barbarzyńskiego bombardowania w dniu 2 września 1939 r. – społeczeństwo Tarnobrzega 1989”.

– Pamięć o tych osobach, wspomnienie tej tragedii było żywe w Tarnobrzegu przez długie lata. Trochę jakby nam zginęło w ostatnim czasie. Udało się jednak przypomnieć społeczeństwu o tym fakcie z historii naszego miasta i mam nadzieję, że uczczenie pamięci pierwszych ofiar wojny w Tarnobrzegu będzie już stałym punktem miejskich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, składając kwiaty pod pomnikiem dokładnie w rocznicę tragedii, 2 września. Wraz z prezydentem delegację Urzędu Miasta tworzyli przedstawiciele Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury.

Źródło: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone