Tarnobrzeg: Potrącenie wózka z dzieckiem w poniedziałek. Dlaczego doszło do kolizji?

Potrącenie dziecka w Tarnobrzegu

W poniedziałek po godzinie 20 doszło do kolizji na przejściu dla pieszych przy głównej ulicy Mickiewicza w Tarnobrzegu. Kierująca Dacią Duster nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła wózek z dzieckiem.

Wczoraj o godzinie 20:10 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Tarnobrzegu na ulicy Mickiewicza. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że przez przejście dla pieszych przechodziła kobieta z dziećmi. Podczas tego przechodzenia przez przejście została potrącona niespełna dwuletnia dziewczynka, która była przewożona w wózku dziecięcym. Okazało się, że kierująca samochodem osobowym marki Dacia Duster 54-letnia kobieta, przejeżdżając tą ulicą nie zachowała szczególnych środków ostrożności i w ostatniej chwili zauważyła matkę z dziećmi. Hamowanie nie przynosiło skutku, a jego linia się wydłużała, w efekcie czego samochód uderzył w wózek. Dwuletnie dziecko trafiło do szpitala i zostało poddane diagnostyce. Nie doznało poważnych obrażeń, zostało zaraz wypisane do domu. Kobiecie kierującej pojazdem policjanci, z uwagi na niedotrzymanie szczególnych środków ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, zostało zatrzymane prawo jazdy i ta sprawa trafi do sądu – wyjaśnia Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone