Ćwiczenia policjantów na Jeziorze Tarnobrzeskim! [VIDEO]

Piątkowe ćwiczenia policjantów na Jeziorze Tarnobrzeskim

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie zorganizowali szkolenie na Jeziorze Tarnobrzeskim. Funkcjonariusze ćwiczyli warianty działań zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa na akwenach. To już kolejne ćwiczenia podkarpackich kontrterrorystów przeprowadzone wspólnie z policjantami z komisariatu wodnego w Tarnobrzegu.

Policyjni kontrterroryści muszą stale ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Funkcjonariusze ciągle doskonalą swoje umiejętności i regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach, nie tylko wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych, ale szkolą się także we własnym zakresie.

W piątek na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się ćwiczenia podkarpackich kontrterrorystów, którzy współpracowali podczas działań z policjantami z komisariatu wodnego w Tarnobrzegu.

Jaki był cel policyjnych ćwiczeń nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności, sprawności i szybkości działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa kontrterrorystycznego na zbiornikach wodnych. Założenia ćwiczeń obejmowały m.in. przemieszczanie się łodzią w trudno dostępne miejsca oraz desant z łodzi do wody.

To kolejne szkolenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie na Jeziorze Tarnobrzeskim, które w tym sezonie jest zamknięte z uwagi na modernizację terenów przyległych do zbiornika. Jednak dla służb doskonalenie umiejętności i koordynacji działań jest zadaniem priorytetowym.

https://podkarpacka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/303/303-211764.mp4

Źródło : Policja

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone