Pojazdy elektryczne zawitają do Tarnobrzega. Ekosztafeta prowadzi przez nasze miasto!

fot. Zdjęcie poglądowe / Pixabay

We wrześniu 2019 Instytut EMOBI zorganizował I Emobilną Pielgrzymkę Europejskich Szlakiem Sanktuariów Polska-Watykan, rozpoczynając tym samym promowanie idei odpowiedzialności za klimat. W tym roku z pomocą ENEA S.A., LW BOGDANKA, oraz GAZ SYSTEM stworzony został projekt pt. „Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”.


Projekt zakłada przygotowanie i organizacje serii wydarzeń i wypraw z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy Cudu nad Wisłą.

Ekosztafeta stulecia Wadowice – Radzymin, zawita do Tarnobrzega.

Wydarzenie rozpocznie się 10 sierpnia br. w Wadowicach, natomiast finał nastąpi 15 sierpnia w Radzyminie. Trasa sztafety prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą, w tym Tarnobrzega.

Sztafeta zagości w Tarnobrzegu w dniu 12 sierpnia br. na Pl. B. Głowackiego w godz. 13.30 – 14.30.

Ekosztafeta stulecia Wadowice – Radzymin to wydarzenie, w którym biorą udział tylko pojazdy elektryczne. Będzie możliwość zobaczenia aut elektrycznych oraz wypróbowanie  nowoczesnych elektrycznych hulajnóg.

Więcej inf. na https://www.facebook.com/EmobiInstytut/

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone