Lato z Radiem w Tarnobrzegu 2020

Najlepsza atrakcja turystyczna w kraju, jaką jest Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu, przyciągnęła uwagę „Lata z Radiem”.

Dzięki głosom mieszkańców Tarnobrzega Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu wywalczyło tytuł najlepszej atrakcji turystycznej w kraju, w konkursie zorganizowanym przez 1 Program Polskiego Radia.

W ramach wizyty ogólnopolskiego „Lata z Radiem”, zaprezentowane zostały ekspozycje dostępne w Muzeum, poświęcone tradycjom górnictwa i przemysłu siarkowego. Głos zabrali: dr Adam Wójcik – Kierownik Muzeum Polskiego, Beata Kotosiak-Wojcik – Kustosz Muzeum, Zbigniew Buczek były Prezes Kopalni Siarki Machów oraz wiceprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Tarnobrzegu.

Źródło: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone