500 zł mandatu za brak maseczki w sklepie. Ruszają kontrole

Policjanci i pracownicy sanepidu będą sprawdzać w sklepach, czy przestrzegamy obostrzeń związanych z koronawirusem. Za brak maseczki będzie wystawiony mandat w wysokości 500 złotych.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w związku z epidemią koronawirusa zapowiedział kontrole w sklepach. W radiowej Jedynce powiedział, że w kwestii noszenia maseczek „nie ma wymówek”.

„W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo” – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w radiowej Jedynce.

– „Nie ma żadnych danych, które by mówiły, że noszona maseczka zmniejsza ilość tlenu, który dochodzi do człowieka. Medyczne przeciwwskazania można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli ktoś czuje dyskomfort nosząc maseczkę, może nosić przyłbicę.”

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone