Tarnobrzeg: Na początku sierpnia Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy umożliwi rodzinom wzrokowy kontakt

fot. Marcin Szelongiewicz

– Aktualne stanowisko Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego jest uzależnione (decyzje związane z umożliwieniem kontaktu) od zarządzeń, obwieszczeń, czy komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także od Sanepidu. Na razie ma rekomendacji, ani zarządzeń krajowych, że należy otworzyć zakład na odwiedziny, ale w sierpniu rodziny będą mogły się zobaczyć – mówi Barbara Zych, kierownik ZPO w Tarnobrzegu.

Rozumiemy to, że rodziny są stęsknione za swoimi bliskimi. Muszą one zrozumieć, że jakiekolwiek umożliwienie kontaktu bezpośredniego może zagrozić życiu i zdrowiu – mówi kierownik placówki.

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Tarnobrzegu rozważa jednak kwestię umożliwienia innego kontaktu niż telefoniczny

Rozważamy kwestię, jak można ewentualnie oprócz kontaktu telefonicznego, w wyznaczone dni umożliwić osobom wjazd na wózku lub wejście na świetlicę i przez szybę, (ale nie przez plexi) zobaczyć się i jednocześnie porozmawiać przez telefon z bliskimi. Zaznaczam, że odbywać się to będzie za zamkniętymi drzwiami, bez bezpośredniego kontaktu. Wariant ten zastosujemy od nowego miesiąca. Zaznaczam także i proszę o zrozumienie, że jako jeden z niewielu zakładów uchroniliśmy się przez zakażeniem, dlatego szanujemy naszą sytuację i zdrowie podopiecznych – mówi Zych.

Forma wzrokowego kontaktu będzie możliwa już w przyszłym tygodniu

Obecnie w tym tygodniu konsultujemy się z lekarzami i epidemiologami, sądzę jednak że pewna forma kontaktu będzie możliwa już w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej będzie to kwestia dopołudniowa, będą to wyznaczone dni i godziny. Wstępnie planujemy, że pierwszymi dniami mogą być środa i czwartek. Na pewno będziemy starać się, żeby rodziny, czy bliscy się zobaczyli – kończy Barbara Zych z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Tarnobrzegu.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone