Tarnobrzeg: Ślubowanie w lipcu 2020 złożyło 6 nowo przyjętych funkcjonariuszy

ślubowanie policjantów w Tarnobrzegu 2020

Policyjne nominacje otrzymało 50 funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 6 nowo przyjętych. Całej uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu nadkom. Marek Pietrykowski.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w piątek w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość odbyła się bez udziału zaproszonych gości.

Obchody rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Tarnobrzegu nadkom. Markowi Pietrykowskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Tomasza Grazdę i odegraniem Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym skierował specjalne podziękowania do policjantów i pracowników służby cywilnej.

Święto Policji było okazją do uhonorowania policjantów i pracowników Policji. W tym roku nominacje otrzymało łącznie 50 policjantów.

W korpusie:

  • oficerów – 3 funkcjonariuszy
  • aspirantów – 21 funkcjonariuszy,
  • podoficerów – 20 funkcjonariuszy,
  • szeregowych – 6 funkcjonariuszy

Podczas święta policji odznaczonych zostało 4 policjantów. Ślubowanie złożyło 6 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Po złożonej rocie ślubowania policjanci otrzymali legitymacje służbowe. Był to ich pierwszy dzień służby w Policji.

Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone