Tarnobrzeg: Wsparcie spółki Rejonu Dróg Miejskich

RDM - Tarnobrzeg 2020

Spółka Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu staje się coraz bardziej konkurencyjna na rynku dzięki dokapitalizowaniu przez miasto. Podwyższenie kapitału pozwoliło podmiotowi na zakup nowych specjalistycznych sprzętów. Teraz RDM może świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Park maszyn, o jaki w ostatnim czasie wzbogacił się RDM Sp. z o.o. dzięki dokapitalizowaniu przez miasto, zaprezentowano w czwartek, 23 lipca. Podczas konferencji prasowej poświęconej bieżącej sytuacji w tej miejskiej spółce przedstawiono pojazdy tj. zamiatarka samojezdna, ciągniki, ssawa do liści, rębak do gałęzi, kosiarka, opryskiwacz zawieszany ciągnikowy, kosa spalinowa, odchwaszczarka,  piaskarka, posypywarki, pługi odśnieżne, przyczepa z tablicą ostrzegawczą, kosiarki bijakowe, pilarki spalinowe. To nowe nabytki RDM, które zakupiono dzięki podwyższeniu kapitału spółki. W roku 2019 miasto dokapitalizowało RDM kwotą 350 tysięcy złotych. W roku bieżącym na ten cel przeznaczono 1 milion 300 tysięcy złotych.

Jak podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, finansowe, a co za tym idzie także sprzętowe, wzmocnienie RDM to gwarancja, że nie trzeba będzie posiłkować się firmami z zewnątrz do realizacji zadań z zakresu utrzymania zieleni, pielęgnacji drzew, bieżącego utrzymania dróg w Tarnobrzegu. To wreszcie też szansa dla RDM na rynku poza miastem. – Mam nadzieję że RDM będzie mógł wkrótce stawać w przetargach na realizacje takich zadań także w innych miastach, nareszcie będzie mógł konkurować na rynku z innymi podmiotami – mówi prezydent Bożek.

Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu – zakupy 2020

W najbliższych planach RDM jeszcze zakup koparkoładowarki z osprzętem, kosiarki bijakowej oraz samochodu dostawczego. Drugi samochód dostawczy, do 7t, samochód ciężarowy, termos do masy asfaltowej, remonter nawierzchni asfaltowych to z kolei zapotrzebowanie sprzętowe spółki na drugie półrocze tego roku.

Źródło: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone