Wakacje z kulturą. Ciekawa oferta zajęć Tarnobrzeskiego Domu Kultury!

Filmy, tańce, śpiewy, warsztaty, teatrzyk, a na koniec piknik dla dzieci i rodziców. Tarnobrzeski Dom Kultury przygotował ciekawą ofertę wakacyjnych zajęć.

Przez dwa letnie miesiące w Tarnobrzeskim Domu Kultury młodzi (i trochę starsi) mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w interesujących inicjatywach. Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią, pracownicy i zaproszeni goście zadbają o to, by podczas wakacji nikt się nie nudził i jednocześnie czuł się bezpiecznie.

Cykl różnych warsztatów w TDK – wakacje 2020 w Tarnobrzegu

W czasie wakacji odbędzie się cały cykl różnych warsztatów: plastycznych, teatralnych, wokalnych, czy tanecznych. Na początek, w lipcu mali uczestnicy poznają ciekawą technikę ręcznego zdobienia porcelany. Będą mogli własnoręcznie wykonać niepowtarzalne malunki na talerzykach. Głównym tematem będą kwiaty. W kolejnym tygodniu odbędą się warsztaty teatralno-logopedyczne pt. „Wyobraź sobie, że…”. Podczas odbywających się przez kilka kolejnych dni spotkań zaplanowano zabawy ruchowe, łamańce językowe, a nawet pantomimę. Z kolei 18 sierpnia na spotkanie z nastoletnimi uczestnikami przyjedzie Joanna Kurkiewicz z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Artystka poprowadzi warsztaty wykonywania niezwykłych plakatów z roślinnymi motywami z wykorzystaniem autorskich matryc.

Warsztaty wokalne – Tarnobrzeski Dom Kultury 2020

Będzie także propozycja dla rozśpiewanych – warsztaty wokalne. Spotkania odbędą się w drugiej połowie sierpnia i przeznaczone są zarówno dla uczestników zajęć w TDK, jak i tych, którzy po prostu lubią śpiewać. Zabawy muzyczne poprowadzi Anna Pintal. Natomiast dla osób, które kochają taniec, przygotowano warsztaty mażoretkowe. Mogą w nich uczestniczyć tańczące już w zespołach dziewczyny, a także osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tańcem w takiej formacji. Przez kilka dni pod okiem Małgorzaty Katarzyny Gronek młode tancerki ćwiczyć będą ciekawe układy taneczne i gimnastyczne, dostosowane do uczestników na różnym poziomie. Zajęcia będą się odbywać w ostatnim tygodniu sierpnia, głównie na świeżym powietrzu na orliku i terenach zielonych nad Wisłą.

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza do kina Wisła

W sierpniu TDK zaprasza także do kina Wisła. W każdą kolejną środę tego miesiąca od godziny 10.00 odbywać się będą pokazy z cyklu „Mój ulubiony bohater filmowy”. Tytuły proponowanych animacji i bajek to na razie niespodzianka. Bilet na film kosztować będzie 5 zł. 22 sierpnia mali widzowie będą mogli z kolei obejrzeć spektakl pt. „Mały Tygrys Pietrek” i poznać historię tytułowego zwierzaka, którego dopada wielki strach i wyrusza na poszukiwanie odwagi. Wejście na przedstawienie jest bezpłatne, ale wcześniej trzeba się zaopatrzyć w wejściówki, które można będzie odbierać w TDK-u od 17 sierpnia. 

Piknik na terenach zielonych nad Wisłą w Tarnobrzegu 2020

Na koniec dom kultury zaprasza na tereny zielone nad Wisłą, gdzie 28 sierpnia odbędzie się piknik rodzinny na pożegnanie wakacji. Będzie dużo pokazów, zabaw i gier z nagrodami. Piknik będzie podsumowaniem dwumiesięcznej akcji artystycznych działań wakacyjnych oraz okazją do dobrej zabawy.

Darmowe wakacyjne atrakcje z Tarnobrzeskim Domem Kultury

Wakacyjne atrakcje oferowane przez TDK są otwarte i bezpłatne (oprócz filmów), ale ze względu na wciąż groźną sytuację epidemiczną, należy się spodziewać pewnych ograniczeń, w tym limitów wejść na poszczególne wydarzenia. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze telefoniczne zapisy (pod numerem: 15 822 74 97). Należy także podpisać oświadczenie związane z procedurami bezpieczeństwa. Uczestnicy proszeni są także o przestrzeganie zasady zachowania dystansu społecznego, o noszenie maseczek oraz częste dezynfekowanie dłoni.

Więcej szczegółów na temat wakacyjnych zajęć można znaleźć na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury: www.tdk.tarnobrzeg.pl oraz na Facebooku.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone