“Dobry Start” 300 plus. Kiedy rusza i jak złożyć wniosek o jednorazowe świadczenie?

 

Informacja dotycząca składania wniosków o świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenie „Dobry Start” 300+.

Wnioski tylko drogą elektroniczną

Od 1 lipca 2020 roku tylko drogą elektroniczną należy składać wnioski na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 o zasiłki rodzinne, świadczenie z funduszu alimentacyjnego oraz jednorazowe świadczenie „Dobry Start” 300+.

Wnioski składamy, jeśli posiadamy profil zaufany lub podpis elektroniczny. Podpis kwalifikowany jest elektronicznym podpisem równoważnym podpisowi własnoręcznemu.

Aby uzyskać profil zaufany należy:

  1. wejść na stronę ePUAP : www.epuap.gov.pl
  2. zarejestrować się – założyć konto na ePUAP,
  3. zalogować się na swoje konto, następnie wypełnić wniosek o nadanie profilu zaufanego

Wnioski na świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego wysyłamy przez stronę „empatia.”

Wnioski na  świadczenie „Dobry Start„  przez serwisy banków: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszenie Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank S.A, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB – Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze.

Jeśli wnioskodawca potrzebuje pomocy w wypełnianiu wniosków może dzwonić na numer telefonu 15 8230738 wew. 221.

Zwracamy się z prośbą o składanie wniosków drogą elektroniczną, to pozwoli na sprawne rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji.

W związku z COVID – 19 pandemią ta forma jest najlepsza do realizacji, ponieważ unikamy kontaktów bezpośrednich z urzędnikiem. Jest to wskazane dla klienta i urzędnika.

Wnioski złożone w miesiącu lipcu pozwolą na zachowanie ciągłości wypłaty  w/w świadczeń.

W związku z licznymi pytaniami, w tym roku nie składamy wniosków na świadczenie wychowawcze „500+”. Okres świadczeniowy jest wydłużony do maja 2021 roku. Wnioski będziecie składać Państwo w 2021 roku.

Źródło: UM Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.