Tarnobrzescy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge [zobacz video]

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu włączyli się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Ponad 30 osobowa grupa policjantów robiła pompki, aby pomóc chorym i potrzebujących wsparcia dzieciom.

#GaszynChallenge – to akcja zainicjowana przez  strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem, która swoim zasięgiem objęła cały kraj.  Zaczęło się od pomagania chłopcu choremu na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni. Teraz, gdy na koncie Wojtusia jest już pełna kwota, warto wspierać też inne dzieci, które mierzą się z tą ciężką chorobą.

– Kiedy otrzymaliśmy nominację od kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, podeszliśmy z entuzjazmem do wykonania zadania. W samo południe, ponad 30 osobowa grupa policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu stanęła przed budynkiem jednostki, aby zmierzyć się z wyzwaniem. Dla szczytnego celu, jakim jest pomoc w ratowaniu zdrowia chorych dzieci, funkcjonariusze robili pompki i zorganizowali zbiórkę, aby wesprzeć potrzebujące dzieci. Zadanie zostało wykonane.

To nie pierwsza taka inicjatywa, w którą tarnobrzescy policjanci zaangażowali się na rzecz niesienia pomocy osobom potrzebującym i chorym. W latach ubiegłych mundurowi, brali udział w akcji „Biegamy dla Kacperka” oraz uczestniczyli w charytatywnych meczach piłki nożnej. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy nie tylko po to, aby chronić, ale w dużej mierze pomagać też innym.

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu do wykonania zadania nominowała:

Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu

Komendę Powiatową Policji w Mielcu

Źródło: KMP Tarnobrzeg

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone