Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski: Podczas długiego weekendu policjanci skontrolowali 230 kierowców!

policja

foto: Komenda Miejska Policji Tarnobrzeg

Od środy do niedzieli, na drogach powiatu tarnobrzeskiego panował wzmożony ruch. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkość, z jaką poruszają się pojazdy.

Jednym z głównych zadań policjantów było ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 100 funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. W tym okresie policjanci skontrolowali 230 kierowców, legitymowali 281 osób.

W czasie długiego czerwcowego weekendu na drogach powiatu tarnobrzeskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych, ujawnili 103 wykroczenia w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymali 8 praw jazdy. Udaremnili dalszą jazdę 3 nietrzeźwym rowerzystom.

Źródło: KMP Tarnobrzeg
 

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone