Rzecznik Praw Dziecka apeluje o wyższe oceny uczniów na świadectwach na koniec roku!

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do nauczycieli, by wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy oraz by oceny końcoworoczne były „plus jeden”. Jego zdaniem edukacja zdalna najwięcej trudności sprawiła dzieciom.

„Nauka zdalna nie zawsze pozwoliła na zdobycie upragnionych ocen ani na ich poprawę. Zaapelowałem do nauczycieli i rad pedagogicznych o to, aby każdy uczeń miał na świadectwie notę z danego przedmiotu o jeden stopień wyższą, niż to wynika ze sprawdzianów, testów czy jednostkowych ocen, żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy” – apeluje Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

– „Okres ostatnich trzech miesięcy bez wątpienia dotknął wszystkie dzieci i myślę, że to będzie to właściwa forma docenienia ich trudu i zachęta do dalszej pracy. Wierzę, że we wrześniu uda się wrócić do szkół i nadrobić wszystkie zaległości” – kończy.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone