Tarnobrzeg: Czy można zanieczyszczać cudze pole szkłami? Interwencja ze strony miasta!

Mieszkaniec Tarnobrzega poprosił nas o nagłośnienie bulwersującej go sprawy dotyczącej nieruchomości przy ulicach Chrobaka i Sportowej na os. Mokrzyszów w Tarnobrzegu. Położone tam nieruchomości (pola uprawne, działki) są zaśmiecane odpadami pochodzącymi ze stłuczki szklanej. Winę sprawcy udowodniono mandatem, ale problem jest większy!

W SPRAWĘ ZAANGAŻOWAŁO SIĘ MIASTO

Przez zakopane odłamki szkieł, znajdujące się na polu uprawnym, sięgające około 40 cm wgłąb ziemi, właściciel nieruchomości nie może z niej korzystać. Obydwie strony nie doszły do porozumienia, w wyniku czego w sprawę zaangażowało się miasto, które sporządziło protokół na miejscu 28 maja, w obecności poszkodowanego oraz sprawcy.

Ul. Chrobaka na os. Mokrzyszów – zdjęcia zanieczyszczonego szkłami pola:

Wczoraj (28.05.2020) na naszym redakcyjnym Facebooku transmitowaliśmy wizję lokalną podinspektora Łukasza Maciąga z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. W trakcie jej, w protokole stwierdzono, że sprawca nie usunie odpadów z pola uprawnego przed decyzją nakazującą ze strony miasta.

Co w takiej sytuacji? Pytamy podinspektora:

– Po zebraniu wszystkich dowodów w tej sprawie zostanie wydana decyzja nakazująca posiadaczowi odpadów, usunięcie tych odpadów w terminie wyznaczonym w decyzji. Następnym etapem, jeżeli w wyniku decyzji posiadacz odpadów nie usunie tych odpadów, jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Kolejnym etapem jest nałożenie grzywny i wykonanie zastępcze przez gminę odgórnie – mówi Łukasz Maciąg.

Mobilizacja ze strony miasta

– To bardzo duża mobilizacja ze strony miasta, bo nałożenie grzywny wiąże się z kosztami dla Pana posiadacza a wykonanie zastępcze przez miasto to są też ogromne koszty. Jako miasto działamy w zakresie prawa, zobowiązuje nas do tego ustawa – informuje Łukasz Maciąg z Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Dodatkowo sprawa dotyczy również odpadów utworzonych z porzuconych i zgromadzonych okien przy ul. Sportowej:

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone