Sytuacja w Siarce Tarnobrzeg. Rozmowa z trenerem Grzegorzem Opalińskim!

Przełamanie piłkarzy Siarki z Wiązownicą

Siarka Tarnobrzeg I fot. Marek Jedynak

Porozmawialiśmy o aktualnej sytuacji w Siarce Tarnobrzeg z Grzegorzem Opalińskim. Co się zmieniło? Kiedy piłkarze wracają do treningów?

– Kiedy planuje Pan rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu i jak Pan sobie go wyobraża z dużo większą ilością drużyn?

– To rzecz, która jest dla mnie niesłychanie zagmatwana. Dowiadujemy się różnych terminów, nawet jednym z nich jest początek września. W jaki sposób mamy rozegrać ligę, gdzie teraz się ją przerywa argumentując, że trzecia liga jest półamatorska, zawodnicy pracują i nie mogą grać w środy.  Jak mamy rozpocząć ligę we wrześniu, gdzie rozgrywki będą powiększone o trzy bądź cztery drużyny, bo nie wiadomo jak sytuacja rozwiąże się w drugiej lidze? Nie rozumiem tego zupełnie jak mamy grać bez środowego terminu. Uważam, że przez takie decyzje rodzą się same kontrowersje.

– Czy będzie Pan myślał nad wzmocnieniem kadry Siarki Tarnobrzeg?

– Uważam, że jeszcze jest za wcześnie na myślenie o tym. W poniedziałek zaczynamy treningi z całą grupą i będziemy rozmawiali na temat obecnej kadry i spraw organizacyjno-finansowych. Na razie nic nie wiemy, nie znamy daty rozpoczęcia ligi. Mam pewne plany odnośnie przygotowań ale nie mam punktów odniesienia w oparciu o konkretne terminy. Decyzja o awansie Motoru została podjęta, a terminu rozpoczęcia nowych rozgrywek nie ma.

– Śledzi Pan Bundesligę czy może jednak czeka Pan na ekstraklasę, w obu przypadkach bez kibiców.

– Oglądałem wczorajsze mecze Bundesligi ale niewątpliwie bardziej interesuje mnie PKO BP Ekstraklasa i już czekam na 29 maja, kiedy odbędzie się pierwszy mecz. Nie mogę tego zrozumieć, jak możliwe jest otwarcie miejsc użyteczności publicznej tj. galerii, sklepów, kościołów a nie można wybrać się na mecz, gdzie mamy otwartą przestrzeń.   Na stadionie w Tarnobrzegu mogłoby przecież zasiąść pięćdziesiąt procent kompletnej liczby miejsc.  Jest bardzo wiele klubów, dla których bilety stanowią istotne źródło dochodu tj. Górnik Zabrze, Wisła Kraków w ekstraklasie. To zamknięcie drogi pozyskania środków finansowych.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone