Trzeci etap znoszenia obostrzeń 2020: fryzjerzy, salony kosmetyczne, restauracje, edukacja, sport

W środę po godz. 12 poznaliśmy szczegóły znoszenia trzeciego etapu obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi o fryzjerów, salony kosmetyczne i restauracje.

Trzeci etap znoszenia obostrzeń 2020

Trzeci etap nastąpi 18 maja w poniedziałek; wtedy na nowo zostaną otwarte wyżej wymienione miejsca. Będzie można się umawiać przez internet lub telefon do fryzjera czy kosmetyczki, aby dystans społeczny mógł być zachowany. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki, by wydawać jedzenie.

Obostrzenia zostaną zdjęte także w obszarze wydarzeń sportowych, które będą mogły się odbywać w otwartej przestrzeni, lecz bez udziału publiczności. Otwarte zostaną sale gimnastyczne.

Informacje dotyczące edukacji 2020 – czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?

Od 25 maja w klasach od I-III zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi. Będą to zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Także możliwe będą konsultacje dla uczniów, którzy w tym roku maja egzaminy. Od 1 czerwca ta opcja będzie dostępna dla wszystkich uczniów, aby np. móc poprawić oceny – mówił premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Możliwe będzie prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych, przygotowujemy egzaminy ósmoklasisty i matury. Poinformujemy o tych egzaminach za kilka dni – dodał Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

To, kiedy zostanie wprowadzony czwarty etap oraz czy obostrzenia nie powrócą, zależeć będzie od przyrostu zachorowań i wydajności służby zdrowia.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem w czwartym etapie przewiduje się otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję też fotografie sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.