W niedzielę, w samo południe odbędzie się protest w Tarnobrzegu

Organizatorzy protestu informują o wydarzeniu i zachęcają do udziału: – Jeżeli masz już tego dość to przyjdź 10 Maja pod Urząd Miasta Tarnobrzega o godz. 12:00. Tam wspólnie zagłosujemy przeciwko państwu PiS.

– 10 Maja 2020 r. są ogłoszone wybory, które się nie odbędą. Nowy termin nie jest znany a karty do głosowania za nasze podatki wydrukował już minister Sasin. W dniu debaty kandydatów na stanowisko Prezydenta RP dwóch szeregowych posłów odwołuje wybory i łamie kolejny raz Konstytucję. W Warszawie strajkujący przedsiębiorcy są aresztowani pod osłoną nocy – mówi tarnobrzeski radny Sławomir Partyka.

PRZEBIEG PROTESTU

Protest odbędzie się we wskazanym miejscu o godzinie 12.  Jest to obywatelska inicjatywa. Wydarzenie rozpocznie się przemówieniem tarnobrzeskiego radnego Sławomira Partyki, następnie moim i kolegi. Wraz ze wszystkimi osobami odśpiewamy hymn Polski. Mamy kopie kart wyborczych. Zgromadzeni symbolicznie oddadzą głos przeciwko państwu PiS – mówi Mariusz Maniak, jeden z organizatorów protestu.

POKOJOWA FORMUŁA I CIĄGŁOŚĆ

– Na miejscu będziemy mieli jeszcze białoczerwone maseczki z napisem Konstytucja. Chcemy utrzymać protest w pokojowej formule. Mamy na uwadze dobro tego wydarzenia. Walczymy o lepszą przyszłość dla następnych pokoleń. Protesty będą kontynuowane  – zapowiadają inicjatorzy wydarzenia, Mariusz Maniak i  Mariusz Durlej.

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
©2020 - dzienniktarnobrzeski.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone