Tarnobrzeg: Rozpoczęły się motocyklowe patrole na ulicach miasta

Od kilku dni policjanci ruchu drogowego z Tarnobrzega, rozpoczęli patrolowanie ulic i dróg naszego miasta, służbowymi motocyklami.

Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu – było ich 45, dwa z nich zakończyły się tragicznie. Na miejscu zginął pieszy i motocyklista.

Od lat policyjne apele są niezmienne – aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. Jak podają policyjne statystyki główną przyczyną wypadków drogowych jest m. in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz jazda po alkoholu.

Kilka dni temu, policjanci ruchu drogowego, udaremnili jazdę kierowcy skutera. 20 – latek przewoził na tylnym siedzeniu trzech pijanych pasażerów, bez kasków bezpieczeństwa. Żaden nie miał również zakrytych ust i nosa. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Krawce, w gminie Grębów.  Mężczyźni ściśnięci na siedzeniu, stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym. Okazali się nimi trzej mieszkańcy gminy Grębów w wieku 20, 22 i 29 – lat. Badanie alkomatem wykazało u 29-letniego pasażera 1,52 promila alkoholu w organizmie, nieco mniej, bo 1,46 promila alkoholu w organizmie miał 22-latek. U najmłodszego pasażera urządzenie wykazało, blisko promil alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi pasażerowie za popełnione wykroczenie będą odpowiadać przed sądem, policjanci sporządzili wnioski o ich ukaranie. Kierowca skutera za przewożenie osób w sposób niezgodny z przepisami, w tym ponad stan konstrukcyjny pojazdu, również poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

0 0 vote
Article Rating

By Marek Jedynak

Moją pasją i specjalizacją jest dziennikarstwo. Na co dzień tworzę wielotematyczne treści. Ściśle interesuje mnie szeroko pojęta piłka nożna, wykonuję także fotografie sportowe. Jestem autorem pracy: Klub "Siarka Tarnobrzeg" i jego społeczne otoczenie (dostęp: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x